Groepen

  • Nog geen lid van groepen.

Over mijzelf

Bedrijfsnaam:
Amtel Company
Twitter
http://www.twitter.com/amtelcompany

Algemeen

Voornaam:
André
Achternaam:
Montijn
Man of vrouw?
Man
Plaats
Zaanstad
Provincie
Noord-Holland
Branche
Internetdiensten
Marketingbureaus
Media
Zakelijke dienstverlening
Samenvatting (max 1000 tekens)
Amtel Company is ontstaan vanuit jarenlange ervaring als accountmanager in diverse branches.

Amtel Company heeft haar business toegespitst op het genereren van New Business in de zakelijke markt en biedt zo organisaties met een salesteam een ondersteuning en advisering aan om het rendement van de verkoop te verhogen.
Afspraken die met kwaliteit zijn gewaarborgd dmv goede inventarisatie en de productkennis op de juiste manier overbrengen bij de prospect.

Ook Direct Sales & Marketing behoren bij de diensten van Amtel Company.

Momenteel is Amtel Company in samenwerking met Coolish Company en Chiliwire bezig met de marktbenadering voor dit nieuwe Social Media Platform door middel van Acquisitie en Marketing.

Hieronder treft u aan aantal belangrijke aspecten aan die horen bij professionele acquisitie.

1.Bel met een glimlach. Echt. Mensen kunnen dat zien aan de andere kant. Telefonische acquisitie met een lach blijkt vele malen meer succes te hebben dan een serieuze of neutrale boodschap. Humor blijkt de beste manier van verkopen te zijn.

2. Luister. Een van de redenen waarom de meeste mensen slecht zijn in telefonische acquisitie is omdat ze niet kunnen luisteren. Ze stellen een vraag en verwachten een bepaald antwoord. Zo werkt het niet. Bellen is persoonlijk contact. Elk gesprek is verschillend en niet vooraf in te schatten. U zult moeten luisteren om te merken wat de ontvanger wil en of u aan deze wens kunt voldoen.

3. Denk in percentages. Als u bij 10% succes wilt hebben, heeft u dus ook negen telefoontjes waarbij geen interesse zal zijn. Wanneer u bij het eerste telefoontje geen verkoop tot stand brengt, bent u dus eigenlijk al weer een stapje dichterbij succes! Kortom, laat u niet uit het veld slaan door afwijzingen. Een volgend telefoontje kan het succes al zijn!

4. Leer een belscript uit uw hoofd met uw eigen positieve en enthousiaste inbreng. Een belscript/leidraad geeft een doel. U weet welke boodschap u over wilt brengen. Zonder belscript/leidraad bent u grotendeels aangewezen op uw eigen scherpte en controle en tijdens het telefoongesprek, wat nog wel eens wil afdwalen. Zorg dan ook dat u rode draad vooraf goed duidelijk in beeld hebt.

5. Durf ook af te wijken van het belscript. Een belscriptleidraad is een rode draad, een richtlijn van wat je wilt bereiken, maar zeker geen grens die je niet overtreden mag. Geen mens is hetzelfde, dus uw belscript/leidraad zal nooit dekkend zijn op elk telefoontje.

6. Vergeet alle clichés. "Meneer u bent een dief van uw eigen portemonnee." Of "maar wilt u dan geen goedkoper telefoonabonnement?" zijn dooddoeners tijdens een telefoongesprek. Bouw uw eigen succesformule met uw eigen tactiek en steekwoordjes. (Amtel Company leest zich eerst in met samenwerking van uw salesmanager alvorens er acquisitie wordt gepleegd)

7. Leer van anderen. Wat vind u zelf vervelend of boeiend aan een telefoongesprek? Als u goed wilt zijn in verkoop is het belangrijk dat u vertrouwen hebt in uzelf en dat u echt niet zomaar alles van iedereen aanneemt.

8. Ervaar. Ofwel, leer van uzelf. Echte telefonische acquisitie leert u simpelweg door het een keer te proberen. Begin dan ook nooit bij het telefoonnummer dat je zelf vooraf al de meeste kans had gegeven, maar probeer het eerst eens met een paar ‘proefpersonen’. En kijk bij elke succes of u kunt herleiden wat u hierin anders deed dan in voorgaande gesprekken. Kortom, evalueer uzelf. Ervaring is de belangrijkste leerschool van telefonische acquisitie.


De slogan luidt dan ook heel simpel en doeltreffend!!

First step to business!
Functie
Eigenaar & Directeur (zelfstandig ondernemer)
Bedrijfsgrootte
1 werknemer (zelfstandig)

Functie

Recente Functie 1
Eigenaar/directeur
Recente Functie 2
Accountmanager Zakelijke Telefonie (Mobiel, Voip)

Opleiding & Ervaring

URL ander internetprofiel 1
http://www.chiliwire.com/amtelcompany
André Montijn

André Montijn

-
  • Karma
  • Lid sinds
  • vrijdag 11 november 2011 10:45
  • Laatst online
  • 3 maanden geleden
  • Aantal keer bekeken
  • 139 keer bekeken

Laatste foto's van deze gebruiker

My Kunena Forum Posts

André Montijn heeft geen forumberichten.

Events

No events created or joined by the user yet.

My twitter updates

  • woensdag 09 mei 2012 18:47
  • zondag 06 mei 2012 03:35
  • vrijdag 27 april 2012 19:46
  • donderdag 26 april 2012 19:23
  • zondag 22 april 2012 03:05

Feeds

The specified feed path is invalid.