Brian Carter beschrijft deze 7 manieren op SocialMediaExaminer en hier vind je de Nederlandse interpretatie.
Je directe netwerk bestaat uit connecties waarmee je direct bent verbonden. Je kunt je netwerk vergroten door op ‘Add Connections’ te klikken.
Enkele tips om je 1e graads connecties ‘warmer’ te maken:
De mensen die een connectie hebben met je directe netwerk zijn je 2e graads verbindingen. Als je het contact met je 1e graads verbindingen eenmaal hebt geïntensiveerd kun je aan de slag met deze 2e graads verbindingen.
Je kunt in contact komen door aan je directe connecties te vragen jou te introduceren via LinkedIn. Of je kunt ze natuurlijk gewoon een mailtje sturen dat je ze kent via iemand in je netwerk.
De LinkedIn nieuwsfeed wordt door veel mensen genegeerd ten gunste van andere features op LinkedIn. Maar wist je dat je kunt filteren zodat je alleen nieuws van connecties zult zien?
Klik eerst op ‘Home’ zodat je zeker weet dat je naar de nieuwsfeed kijkt. Aan de rechterkant, naast de recente updates zie je een dropdown menu ‘Alle Updates’. Klik er op en kies dan ‘connecties’.
Als je dan in de nieuwsfeed ziet dat iemand een connectie is aangegaan met iemand anders, is het een goed moment om te vragen voor een introductie! Veel introductie aanvragen zijn koud, omdat mensen de persoon in kwestie een jaar geleden hebben ontmoet, maar nu zit je er direct bovenop en is het contact tussen de 1 nog heet.
Je kunt de LinkedIn nieuwsfeed ook filteren op ‘aanbevelingen’. Als iemand net een aanbeveling heeft gegeven of heeft ontvangen is er een hoop positiviteit in de relatie. Je hebt dan een betere kans van slagen om jezelf succesvol te introduceren!
Ga naar de ‘connection view tab’, en zoek naar aanbevelingen. Je kunt ook op control – F drukken en dan zoeken naar ‘aanbevolen’ via het zoekvenster onderaan je browser.
LinkedIn groepen en LinkedIn ‘anwers’ zijn goede plekken om nieuwe klanten te vinden en nieuwe relaties te ontwikkelen. Beantwoord vragen van mensen die potentiële prospects zijn. Je kunt dit vergelijken met een 1e sollicitatiegesprek.
Je kunt ook gebruik maken van LinkedIn ‘answers’, door gerichte vragen te stellen en te beantwoorden die te maken hebben met jouw branche. Op deze manier kun je starten met het ontwikkelen van nieuwe relaties.
De ‘geavanceerd zoeken’ functie is een van de mooiste functie van linkedIn maar dient met mate en zorg gebruikt te worden.
Je kunt binnen LinkedIn zoeken naar wie dan ook, op basis van veel criteria. Zelfs als mensen je niet kennen zou je een introductie kunnen vragen, of ze een InMail sturen (je kunt het vergelijken met koud bellen, maar dan op LinkedIn).
Voordat je begint met een geavanceerde zoekopdracht is het slim om eens goed na te denken wie je precies wilt vinden.
Denk na wat voor jouw bedrijf de definitie is van een hoge kwalitatieve lead.
Je krijgt bij het invullen van meer criteria ook minder resultaten, maar deze resultaten passen wel het beste bij jouw bedrijf en zijn kwalitatief hoogwaardig!
Als je een lead opvolgt van je reclame of marketingcampagne, moet je vaak de weg door het bedrijf vinden naar diegene die de (eind)beslissing maakt (descision maker).
Je kunt naar de LinkedIn pagina van het bedrijf gaan en de medewerkers bekijken. Wellicht ken je nog iemand uit een ‘vorig leven’, toen je nog studeerde of bij een bedrijf werkte.
[pullquote_left]Welke manier gebruik jij om nieuwe klanten te vinden op LinkedIn? Wil je die onder dit artikel in een reactie achterlaten?[/pullquote_left]Zelfs al zijn deze personen niet de beslissers binnen het desbetreffende bedrijf, dan kunnen ze je nog introduceren en een goed woordje voor je doen. Hoe beter de relatie is met een dergelijke persoon, hoe groter de kans dat je een succesvolle lead of aanbeveling je zult krijgen bij de uiteindelijke eindbeslisser.
Bekijk de LinkedIn company pagina van het bedrijf waar je de eindbeslisser wilt bereiken en kijk welke werknemers in jouw directe LinkedIn netwerk zitten.
Als je mensen kunt vinden binnen het bedrijf die je willen helpen om de eindbeslisser te bereiken dan is dat goud waard. Zorg dat je een positieve indruk achterlaat en je zult zien dat ze je willen helpen.
Eigenaar en beheerder Businessplatfom B2bcontact.nl | Blogger | Communitymanager | Communitybuilder | Social Media
Gabriele van Doorn
10/08/2012 at 16:08
Alles nog op een rijtje, maar sommige features waren zelfs nieuw voor me. De moeite waard om eens die news feed te filteren.
Richard van der Blom
15/08/2012 at 10:12
Alhoewel het inhoudelijk en salestechnisch een goed artikel is, blijft het voor mij teveel aan de PUSH (lees: Amerikaanse verkoop kant). Het is m.i. veel interessanter om mensen Linkedin zo te laten gebruiken, dat zij benaderd worden door die prospects en 2e graads connecties. Als de vraag van hen komt, hoef je alleen nog maar te overtuigen en veel minder te verkopen.